T.C. Ýçiþleri Bakanlýðý e-icisleri projesi Bilgi Edinme Ýnsan Haklarý Baþvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete

 

 


POLATLI


Bulunduğunuz Yer: Kamu Kurumları  >>   Başkanlıklar  >>   Duatepe Devlet Hastanesi Baştabipliği

 Duatepe Devlet Hastanesi
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

    Hastanemiz 1956 yılında Polatlı Belediye Başkanlığınca tahsis edilen ilk binasında 20 yatak kapasitesi ile faaliyete geçmiştir. Kısa bir süre sonra Hastane Koruma Derneği’nin katkılarıyla yapılan ek bina ile yatak sayısı 70’e çıkarılmıştır. 1988’de Hastane Koruma Derneği’nce yaptırılan ek binanın tamamlanması ile de 100 yatak kapasitesine yükselmiştir.

    Hastanemizin 150 yataklı yeni binası 1. Sağlık Projesi kapsamında yapılmış, 1999 tarihinde hizmete girmiş, yukarıda belirtilen bina boşaltılmıştır. Temmuz 2005 tarihinde de Polatlı SSK Hastanesi ile birleşilmiştir.

   Hastanemiz A Blok-B Blok şeklinde, yaklaşık 60’ı uzman doktor olmak üzere toplam 450 personeliyle hastanemiz 300 yatak kapasitesine erişmiştir. 6’sı genel, 1’i lokal toplam 7 ameliyat odası, 3 doğum salonu, 12 yeni model hemodiyaliz makinesi, 3 tam donanımlı hasta nakil ambulansı ve diğer birimleriyle 24 saat hizmet sunan hastanemiz, Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) dahilinde 1 ana makineye bağlı ağ bağlantılı 90 terminal kullanarak, tüm kayıtları hızlı ve güvenli bir şekilde tutmaktadır.

   Hastanemizde Patoloji, Biyokimya laboratuvarları, Röntgen, Ultrason, DEXA, spiralli tomografi, Mamografi tetkikleri mevcuttur. Laboratuvarımız ulusal ve uluslararası düzeyde bir denetleme programına dahildir. 17 dalda toplam 60 civarı polikliniğimizle ayaktan tedavi hizmeti verilmektedir. Acil servisimiz nitelikli ve deneyimli uzman, pratisyen doktor ve diğer yardımcı sağlık personeliyle hizmet vermektedir. Uluslararası standartta bina ve donanıma sahip hastanemizin organizasyonunda, hizmetlerinde ve alt yapısında bulunan özellikler şöyledir:

    Tüm ameliyathaneler, yoğun bakımlar ve doğumhane Laminer hava akımı ve HEPA filtre sistemi ile havalandırılmakta ve filtre edilmektedir.

     Kuru hava, oksijen ve azot protoksit gazı ilgili bölümlere merkezi olarak dağıtılmaktadır.

    Hastanemizde otomasyon (HBYS) (Hastane Bilgi Yönetim Sistemi) kurulmuş, böylece tüm kayıtların kontrolü ve takibi sağlanmıştır. Evrak işi azalmıştır.

    Muayene için başvuran hastaların kayıtları her poliklinik önündeki bankoya kurulu HBYS’ne bağlı terminal bilgisayarlarla yapılabilmekte ve hastalarımız sıra beklememektedirler. Hastane üst yönetimimiz bu özelliği Sağlık Bakanlığı tarafından zorunlu hale getirilmeden çok önce gerçekleştirmiştir.

    Hastanemizin bilgisayar ağı kesintisiz güç kaynağı (U.P.S) ile beslenmektedir.

    Ana şebeke kesilmesinde (enerji) otomatik olarak jeneratör grubu devreye girmekte olup, kesintisiz bir çalışma sürmektedir.

    Tüm bina yangına karşı merkezi basınçlı su sistemi ile donatılmıştır. Ayrıca tüm birimlerde duman dedektörleri bulunmaktadır.

    Radyoloji bölümü film çekim odalarının tüm duvar, döşeme ve kapıları radyasyonu önlemek için kurşun levha ile kaplanmıştır.

    Değişik birimlere ve hizmete uygun olarak asansör sistemi mevcuttur.

    Hastane giriş çıkışı, asansör ve merdiven önleri ile klinik koridorları 42 noktadan kapalı devre merkezi TV görüntüleme sistemi ile izlenmektedir.

     Hastanenin tüm birimlerine anons sistemi- müzik yayını yapılabilmektedir.

    Hasta başı hemşire çağırma düğmeleri, merkezi gaz sistemi ( Oksijen, aspirasyon için evakuasyon) ve merkezi radyo sistemi mevcuttur. Hasta yataklarımızın tümü elektronik veya elle kontrollüdür.

   Isıtma, bahçe sulama, havalandırma ve klima sistemi merkezi olarak çalışmaktadır. Bahçemiz otomatik devreye giren sulama sistemi ile sulanmaktadır.

    Bir adet helikopter pistimiz mevcuttur.

    Bütün kat ve koridorlarımızda acil çıkış kapı ve işaretleri yangın merdivenlerini işaret etmektedir.

    ADSL sistemi ile internet bağlantımız mevcuttur.

    Modern Tıbbi atık ünitemiz hizmettedir.


KALİTE POLİTİKASI

AKREDİTASYONU


BEBEK DOSTU HASTANESİ


AYRINTILI BİLGİ İÇİN WEB SİTESİ            ip-numaram.com IP adresi

Tel:(312) 621 35 10 - 621 35 13 Fax:(312) 621 35 19 e-posta: polatlikaymakamligi@gmail.com
Copyright© Polatlı Kaymakamlığı